Mintys

Galimybės

Nuo vaikystės man baisiausia liga – angina. Sirgau kelias savaites, bet prailgo. Jaučiausi, kaip visą žiemą pražiemojusi.

Negalėjau ištarti anei žodžio. Jei bandydavau kalbėti, jausmas, kaip būnant su nasrais: galiu tik išsižioti, o garso nėra. Vienintelis būdas, kuris leisdavo kalbėtis su artimaisiais – rašteliai ir šypsena, kai vieni kitus suprasdavome. Tuo metu kaip niekad nieko kito nenorėjau – tik kalbėti ir nustoti rašinėti raštelius.

Grįžusi į mokyklą, jaučiausi tartum užmiršusi, ką reiškia tarti žodžius. Pamokos metu auklėtoja paprašė atsakyti į klausimą, o aš tylėjau. Buvau pasveikusi, bet ir toliau negalėjau ištarti anei menkiausio žodžio. Kurį laiką palaukusi, auklėtoja nukreipė klausimą kitam. O tada ir mano žodžiai išbyrėjo kaip žirniukai iš suspaustų rieškučių.

Atrodo, kad kartais turiu prarasti galimybę tam, kad prisiminčiau savo taip brangintus ir puoselėtus gebėjimus, kuriuos slopinau, nenaudojau ar tiesiog buvau nustūmusi į šalį.

Atėjusi į mokyklą, aš žinojau, kad esu sveika. Tik bėda – nepajutau, kad per tą mėnesį atsirado naujas įprotis – geriau suspaudus lūpas tylėti, nes bandant ištarti žodžius, apimdavo nemalonus gerklės skausmas.

Pastebiu, kad mano elgesys kartais pasiduoda aplinkybėms ir pasikeičia bendraujant su draugais, tėvais ar vadovais. Ir sunku atpažinti, kada elgiuosi paskatinta aplinkos, o kada – savo norų, minčių ar sąžiningų troškimų.

Tačiau privalumų yra. Manau, kad reikia išmokti abiejų polių: kalbėti ir tylėti, bijoti ir būti drąsiam. Svarbu nepasiduoti vien pučiančiam besikeičiančiam vėjui. Žiema pasibaigs, o man norėsis džiaugtis ir džiuginti aplinkinius savo žydinčiais žiedais ar čiulbėti savo, o ne lakštingalos, balsiuku.

Gaivių skaitymų!

 

2 thoughts on “Galimybės

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s