Asmeninis tobulėjimas

Perfekcionizmo išsižadėjimas

Pasirodo nėra taip paprasta rašyti dienoraštį viešai. Turiu susitarti su daugybe savo vidinių kritikų. Su keletą jų – supažindinsiu. Svarbiausi tie, kurie padaro man didžiausių bėdų:

Nr. 1. Perfekcionistas – leidžia pasidalinti savo įrašu, jei tekstas yra tobulas: gramatiškai, literatūriškai, stilistiškai, idėjiškai ir pan. Šio veikėjo pagalba, aš esu pralaimėtoja: per savaitę, nuo blog’o pradžios, paskelbtų ir paslėptų įrašų rezultatas 2:3. Du įrašai paskelbti, trys – paslėpti. Paslėpti įrašai reiškia, kad tekstas pradėtas rašyti, bet nepabaigtas ir laikomas “nuostolių” žemėje, apie kurią kaip prakeiksmą minėjau įvadiniame blog’o įraše.

Nr. 2. Jautruolis – leidžia rašyti mintis, kurios yra saugios. Kitaip tariant, nebus galima jų panaudoti prieš mane. Panašu, kad šis veikėjas perfrazavo ir pritaikė filmuose dažnai girdėtą frazę “Jūs turite teisę tylėti, nes viskas, ką parašysite, gali būti panaudota prieš jus darbe, draugų ar nepažįstamų rate”. Būtų įdomus tyrimas: “Kiek sąmokslo teorijų gali tilpti vienoje galvoje”. Tikriausiai – iki absurdo ir atgal.

Aš mėgstu savo gyvenime tvarką ir šie du vidiniai gyventojai darosi, kaip įnamiai ten, kur jų niekas nekvietė. Tad kaip priklausomybę turintys asmenys, taip ir aš, turinti priklausomybę nuo vidinių gyventojų įgeidžių, pirmiausiai turiu pripažinti bėdą: leidau kenkėjams užviešėti dienoraštyje.

Viskas turi turėti savo laiką ir vietą. Tad šiems gyventojams bandysiu atrasti, kokią kitą jaukią vietelę.

(Sugalvojau iššūkį sau. Kad man būtų ūpas rašyti, kiekvieno straipsnio pabaigoje įrašysiu temą, kurią gvildensiu kitame įraše. Minčių gausybė, tad turiu nubrėžti ribas. Kitaip, mintys išeis iš proto ir bus kaip širšių avilys. O svajojau apie darbštuoles bitutes, kurios ramios, darbščios ir suneša saldžių gardumynų, kuriais galiu vaišinti skaitytojus.)

Kita tema – Plastelino žmonės.

Malonių neperfekcionistinių skaitymų!

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s