Kita

Nėra namų be dūmų

Į ką atkreipti dėmesį, kai renkiesi butą? Man svarbu, kad kambariai būtų šviesūs, patektų daug natūralios šviesos, kaimynystė būtų netriukšminga, saugi, švari, nebūtų tarakonų ir kitų įnamių, būstas nebūtų toli nuo centro, kad galėčiau palei Nerį pasivaikščioti ir t.t.

Viskas nuostabu, bet visko nenumatysi ir neapgalvosi, kol nepatyrei bent vienu iš savo turimų pojūčių: klausa, regėjimu, jutimu, uosle, skoniu.

Nelaimei, sužinojau dar vieną svarbų kriterijų: nerūkantys kaimynai. Aš suprantu, kad tai utopija, bet ką dabar turiu, tai ir priešui nelinkėčiau.

Gyvenu 2 kambarių bute pirmame aukšte. Ateinu į miegamąjį – dūmų sūkurys atkeliauja iš kaimyno balkono. Prisėdu svetainėje – vėjas atneša ne visai gaivų gūsį iš kitos kaimynystės pusės. Virtuvė – šalia laiptinės, kurioje reguliariai užtraukti dūmą pasikeičia tikriausiai visi laiptinės gyventojai. Liko paskutinė buto patalpa – vonia. Spėkite, ar liko bent viena gaiva dvelkianti vieta mano bute? Nop. Koks mano vonios gaiviklio kvapas? Net nepamenu, nes daug ryškesnis kaimyno dūmas keliaujantis ir prasiraizgantis iki mano putomis padabintos vonios kambario.

Daug motyvuojančių skrajojančių frazių yra šia tema: “Pradėk pokyčius nuo savęs”, “Nugalėk priešą, geriau jį pažindamas”, “Nėra namų be dūmų” – o taip, tikrai tą jaučiu, nėra net mažiausio kambario be dūmo. Turiu vilčių, gal mano mieli skaitytojai turės išmanių patarimų? Išsikraustyti galėsiu tik po sutarties galiojimo pabaigos. Tad turiu metus eksperimentams. Įtariu, kad spėsiu išbandyti viską, oi viską…

Gaivaus vėjo!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s