Mintys

Griauti ar pamilti

Būna laikas, kai noriu sugriauti visas senienas. Noriu, kad mane suprastumėte teisingai: ne tai, kad tik sugriauti, bet sulyginti senienas iki dulkių. O galiausiai, kad nesimatytų nei vieno senienų dulkių atomo. Nei užuominos apie senienas, nei kvapo, nei prisiminimų apie jas. Sunku ir nupasakoti, kokia griaunančia jėga užpuolu atgyvenas.

Sugriovus būtinai pastatau naują. Tai, kas man yra unikalu, svarbu, matau, kad yra naudinga, reikalinga ir nei kruopelyte nekvepia tuo, kas anksčiau yra buvę. Nes tai nereikalinga, nenaudinga ir dar daug daug ne… Nemėgstu senų griaučių bylojančių kažkam apie “pripratiminius sentimentus”. Moto – nei kabančių griaučių vaizdo, nei jų kvapo. Sterilu, kad galėtų gerai įsigerti naujas kvapas, naujas gyvenimas, nauja pradžia. Kvapas – veržlumo, modernumo, aistros, stiprybės, atkaklumo, užsispyrimo. Ir viskas iš gerosios, stipriosios pusės. Veža net tada, kai tik rašau apie tai. Emocija stipri. Nemėgstu paviršutiniško poliravimo darbų.

Kad ir kaip veža ši stiprybė, bet netikėtai pro langą pajutau įsiveržiantį tokį patį energingą naują vėjo gūsį, kuris nubloškė. Šokiravo.

Ne veltui saugome paveldą. Nesvarbu tai grafų rūmų palikimas ar tavo artimojo džiaugsmo užčiuopimas. Tai nuvilnija labai ilga gija, nes sekama istorija sava.

Turiu pripažinti, kad po ilgo laiko pajutau kažką naujo. Pajutau meilę. Ne griaunančią meilę, o tyrą meilę, kuri nenori keisti kito žmogaus. Atsargią meilę, kuri nori vos vos švelniai kvėptelėti antika dvelkiančio kvapo. Gal tai visai ne antikos kvapas, tai kažkas unikalaus, bet ne mano. Panašu, kad tai mano artimiausio žmogaus istorija, kuri įsikūnija mintyse, daiktuose ir kalba pati už save.

Kartais darbinius įpročius įsinešu į namus. Gaila, bet negaliu integruoti visose srityse sėkmingų, pasitvirtinusių strategijų. Pasitvirtina nauja taisyklė, kad kas tinka kare, netinka meilėje. Negaliu sakyti, kad naujas atradimas neatgaivino. Tas nuvilnijantis jausmas, kuris nori išsaugoti artimojo unikalumą, artimojo išskirtinumą, kuris iš kitos pusės yra gerai pažįstamas, bet giliai užslopintas ir mano pačios karalystės rūsyje pasodintas. Suteikė ne mažiau energijos ir įkvėpimo. Stiprumas toks pat, bet energijos kryptis ne iš žvarbiosios šiaurės, o iš gaiviosios rytinės žaros pusės.

Įdomu, kad naujas meilės atspalvio atradimas kaip tik gimtadienio išvakarėse. Gera tai įamžinti blogo lapuose. Gera pasidalinti.

Romantiškų asmeninių spalvų

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s